9 Nisan 2013

Fantastik Kurgu ve Yartıcı Zekada Akıcılık AtölyesiBu atölyenin ismi bile başlı başına beni çekmeyi başardı. Sizlerle de paylaşmak istedim.
Günümüz çocuklarının tutkusu; fantastik film, roman, öykü ve bilgisayar oyunları... Gizem, bilinmezlik, görünenin ötesini görme çabası ve kim bilir zihinlerdeki daha neleri kapsıyor  fantastik kurgu dünyası. Sıradanın, bilinenin tam karşısında duran bu konu belki de yetişkin insandan çok daha çocukları heyecanlandırıyor. Bu da öyle doğal ki çünkü onlar biz yetişkinlerden çok daha ön yargısız, bütün duyuları, zihinleri her şeye açık bireyler.


GDK her hafta sonu birbirinden nitelikli atölyeler düzenliyor. “Fantastik Kurgu ve Yaratıcı Zekâda Akıcılık Atölyesi” de bunlardan biri. 9-12 ve 13-15 yaş arası çocuk ve gençleri kapsayan atölye, oyun ve reklam sektöründe çalışan Can Sungur tarafından yönetiliyor. Çocuklar, fantastik kurgu ögelerini öğrenmenin, çok şaşırarak öğrendiği bu ögelerle hikâye yaratmanın dinamiklerine dalıyor; sonrasında da gerçek dünyada gördüğü, yaşadığı, şeyleri alarak onları farklı şekillere sokarak fantastik kurgu yaptığı bir sürece balıklama dalıyorlar. Atölyenin deneyimi üretmeyi, tekrar üretmeyi, üretimi derinleştirmeyi ve geliştirmeyi ele alıyor, kafasında bin tane fikrin oradan oraya zıpladığı parlak zihinler için bir alıştırma oluyor.Atölyenin kapısından bıraktığınız çocukla, almaya geldiğinizde karşılaşacağınız çocuk aynı hikayeleri anlatmayacak!


Sadece hayal edebilenler bir adım önden yürürler.
ADRES: Cemil Topuzlu Cd. İş Bankası Blokları, F Blok K:1 D:2  Fenerbahçe /İstanbul
TELEFON: (216) 449 65 94
GÜN VE SAAT: Her cumartesi 13.00-15.00

ÜCRET: 110  TL

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...