18 Ocak 2013

Çocuğumla Nasıl Konuşursam Beni Dinler? Anne Baba ProgramıFaber & Mazlish Atölyeleri 17 Şubat'ta başlıyor. İlk atölye "Çocuğumuza Duyguları ile Baş Etmesi için Yardımcı Olmak".
Adele   Faber   ve   Elaine   Mazlish,   Amerika’da   kitapları   “en   çok   satanlar”   listesine   girmiş   yazarlar.   Aynı   zamanda   işe   yaradığı   binlerce   anne   tarafından   kanıtlanmış   bir   atölye   programının   yürütücüleri. “Çocuğumuzla   Nasıl   Konuşursak   Bizi   Dinler?” isimli   bu   atölye,   konuşmaya   başlamış  çocukların  anne-babalarından  ergen  anne-babalarına  geniş  bir  yelpazeye  hitap    ediyor.  


Amaç Bu   program,   anne   babalara,   çocuklarıyla   yaşamlarını   kolaylaştırıcı   ve   daha   tatminkar   hale   getirecek   becerileri   öğreterek,   aile   içi   iletişimi   pratik   ve   etkili   metodlarla   güçlendirmeyi   hedeflemektedir.


Kimler katılabilir : 2- 15  Yaş  çocuklarının  anne  ve  babaları
Süre : 2’şer  saatlik  6  atölye    ve  toplam  12 saat. Programın tümüne katılabilir veya atölyeler arasından seçim yapabilirsiniz.


(17 ŞUBAT) 1. ATÖLYE :   Çocuğa   Duygularıyla   Baş   Etmesi   İçin   Yardımcı  Olmak

Çocuklarımız   bize   duygularını   açtıklarında   onları   gerçekten   dinliyor   muyuz?   Yoksa   farkında   olmadan   bize   sinirlenmelerine,   duygularını   içlerine   gömmelerine  mi  sebep  oluyoruz?    


(24 ŞUBAT) 2. ATÖLYE :  Çocukla  işbirliği  sağlamak

Çocuğunuz  sizi  dinlemiyor,  istediğinizi  yapmıyor  mu?   Çocuğumuzdan   bir   şey   istediğimizde   bize   yardımcı   olması  için  onu  cesaretlendiren  beceriler  edineceğiz.(3 MART) 3. ATÖLYE :  Cezaya  Alternatifler

Ceza  ile  eğ itilen  çocuk,  bir  süre  sonra  sadece  istenmeyen  şeyleri  tekrar  yapmakla  kalmıyor,  bu  kez daha  da  saldırgan  oluyor.  Çocuğun  kendi  sorumluluğunu  üstüne  alması  ve  daha  iyi  davranışlar   sergilemesi  için  yeni  davranış  şablonları  öğreneceğiz.


(10 MART) 4. ATÖLYE :  Bağımsızlığı  Desteklemek

Bağ ımsızlık   çocuğ a   ve   bize   ne   kazandırıyor?   Bilmeden   ve   istemeden   çocuğ umuzu   bize   “mecbur”   kılan   davranışlarımızın   farkına   varıp,   onlara   ellerindeki   becerileri   tam   kapasiteyle   kullanma   imkanı  verecek  davranış  biçimleri  geliştireceğiz.


(17 MART) 5. ATÖLYE :  Övgü  ve  Özgüven

Övgünün  etkili  olanı  olduğu  gibi  ters  tepki  yaratanı  da  mı  var?  Çocuğumuzun  kendini  daha  güçlü   hissetmesi,  kendine  daha  çok  güvenmesi  için  onu  nasıl  övmeliyiz?


(24 MART) 6. ATÖLYE :  Çocuğu  Biçilmiş  Rolünden  Kurtarmak

Her   ne   kadar   çocuklarımızı   etiketlemek   istemesek   de   o   büyürken   kendimizi   aynı   sözleri   söylerken   buluveririz:   “Mızmız”.   “Utangaç”.   “Şımarık”.   “Yaramaz”.   “Tembel”...   Çocuğu,   içinde   hapsolduğ u  bir  davranış  biçiminden  çekip  çıkarmak  için  bizler  nasıl  yardımcı  olabiliriz?

"Çocuğumla Nasıl Konuşursam Beni Dinler" ebeveyn atölyelerinin tümüne katılabilir veya atölyeler arasından seçim yapabilirsiniz.
Hafta içi grubu için lütfen arayın.


Eğitmen: İlkiz Özcan Sönmez

Academy for Coaching Parents International’da Ebeveyn ve Aile Koçluğu eğitimini tamamladıktan sonra Çocuklu Yaşam Merkezi’ni kurmuştur. Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisansına devam etmektedir. Birebir ebeveyn görüşmeleri ve anne-baba eğitimleri yolu ile bir ömür boyu sürecek ebeveynlik yolculuğunu tüm aile bireyleri için daha keyifli hale getirmek için çalışmaktadır.
Oyun ve oyuncaklar kullanılarak çocuklar ile iletişim kurmaya, sorunları çözmelerine ve olumsuz davranışlarını değiştirmelerine yardımcı olan Çocuk Merkezli Oyun Terapistidir.

Play Therapy Center tarafından onaylı Filial Aile Terapistidir.  Ayrıca Gestalt Psikoloji eğitim programına devam etmektedir. 3 yaşında Ada’nın annesidir.

Yer:
Yorum Psikolojik Danışmanlık:  Zeytinoğlu Cad. Arzu-1 Apt. Kat:3 D:20 (Akmerkez Etiler Kapısı Karşısı) Etiler - İstanbul
Bilgi ve Kayıt
(212) 351 25 13-14

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...