27 Eylül 2012

"HAYALİME DOKUN - Pozitif Kadın Zirvesi" 9 Ekim'de


Hayatta farklı birşey yapmak isteyip de yapamayan hiç kimse mutlu değildir.
Ya da bu cümleyi olumlu hale getirelim: Hayatta yapmak istediği ve sevdiği işi yapan herkes mutludur! Bazen benden koçluk alan veya eğitimlerime katılan annelerin, haklarının ve kaynaklarının yeterince farkında olmadıklarını görüyorum. Bazı anneler, ailesini geçindirmek için hiç sevmedikleri işlerine devam etmek zorunda kalırken, bazısı çalışıp üretmek istediği halde, evde çocuğuna bakmak durumda kalıyor. Evinde, kendisini ailesine adayarak geçirmek istediği halde, sırf başkalarının gözünde "çalışan kadın" olmak amacıyla çalışma yaşamında olanlar var. Bazen de neyi hayal ettiğini, yaşam hedefini, nasıl bir işte çalışmak istediğini ve yeteneklerini bilemediği için kendini kaybolmuş ve çok geç kalmış hissediyorlar.

Anne kendini mutlu etmedikçe, çocuğunu da sağlıklı ve mutlu yetiştirmesi, onu dinleyebilmesi, zaman ayırması ve saygı gösterebilmesi oldukça zor. Önemli olan bizi neyin mutlu ettiğini bulmak ve bunun peşinden gidebilmek.

Bence Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu - STET ülkemizde bu alanda, çok büyük bir ihtiyacı karşılamaya destek oluyor. 9 Ekim'de ise Hayalinin peşinden gitmek isteyenler için çok faydalı bir kadın zirvesi düzenliyorlar. Detaylar aşağıda, o gün ben de çalışma gruplarına destek oluyorum, görüşmek dileğiyle...

STET- Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği
Ülkemizdeki kadınlara, insan hakları, anayasal haklar, sağlık sorunları, psikolojik destek gibi pek çok konuda makro ve mikro ölçekte danışmanlık hizmeti veren STET, “sorunsuz çocuk sorumlu ebeveyn” sloganından hareketle ebeveynlere daha iyi anne ve baba olmaları konusunda destek oluyor.  Dernek, ayrıca çocukların ihtiyaçları, davranış biçimleri konusunda onları bilinçlendirerek sağlıklı nesiller yaratacak projeler geliştirerek etkinlikler düzenliyor.“HAYALİME DOKUN” Pozitif Kadın Zirvesi

Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği (STET) ve Şişli Belediyesi Sıcak Eller Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “HAYALİME DOKUN” – Pozitif Kadın Zirvesi, 9 Ekim 2012 Salı günü Şişli Derviş Eroğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.


STET Ekibi tarafından hazırlanan “HAYALİME DOKUN”- Pozitif Kadın Zirvesi’nde, ülkemizde yaşayan farklı eğitim ve gelir seviyesindeki kadınların hayattan beklentilerine ve hayallerine yönelik farkındalık kazandırmak ve mevcut durumlarını irdeleyerek, kendilerine bir yol haritası çıkarmalarını sağlamak amaçlanıyor.
  • Yaşam amacımı bulamıyorum, bir vizyona ihtiyacım var!
  • Kendimi daha değerli ve önemli hissetmek istiyorum!
  • Anne oldum, işi bıraktım ama evden çalışmak istiyorum, ne yapabilirim?
  • Yıllar önce iyi bir üniversiteden mezun oldum ama hiç çalışmadım, şimdi iş hayatına başlamaya korkuyorum!
  • İş arıyorum, bulamıyorum, acaba yanlış bir şey mi yapıyorum?
  • İşyerinde hep kendi işimi yaptığımı hayal ediyorum, ama nasıl yapacağımı bilmiyorum!Bu ve benzeri soruları soran okuma-yazması olan, 18 yaş üstü her kadına açık olan seminere katılım için başvurular banu@stetdernek.org adresinden yapılıyor.

Şişli Belediyesi Derviş Eroğlu Kültür Merkezi’nde 9 Ekim 2012 Salı günü 10:00 -17:00 saatleri arasında STET’ten Ayşe Tolga’nın moderatörlüğünde profesyonel koç ve eğitimciler Banu Tozluyurt ve Işık Taçoğlu tarafından  interaktif olarak gerçekleştirilecek.

Facebook: STET ( Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu) Derneği  
Twitter@stetdernek
İletişim için: banu@stetdernek.org  ayse@stetdernek.org

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...