31 Ağustos 2012

Çocuğunuzun Okul Başarısında Ailenin Rolü

Bu Pazar günü Caddebostan Migros'un önündeki alanda bir çocuk şenliği düzenleniyor.

Bu şenlikte ben de "Okul Çağı Çocukları" üzerine bir seminer vereceğim. 
Bir çocuk için okul, daha önce hemen hemen hiçbirini tanımadığı çok sayıda çocukla karşılaşma zorunluluğuyla, uyulması gereken kurallarıyla ve başarılması gereken öğrenim görevleriyle dolu yepyeni bir sosyal çevredir. Kolay mı? Bazıları için evet, bazıları içinse hayır.

Okula kendileri hakkında olumlu duygularla başlayan çocuklar daha şanslıdır.
Okul çağındaki çocuklarınızı daha iyi anlayabilmek için, üç noktaya dikkat etmelisiniz.

1-    Gelişim süreci
2-    Aile ilişkileriniz
3-    Okul

6-12 yaş çocukların gelişim süreci ve okula hazırlık
Anne baba tutumlarının çocukların davranışları üzerindeki etkileri, iletişim, aktif dinleme ve sıkça yaptığımız dinleme hataları, kaliteli zaman geçirme.
Çocuğun okula alışmasını ve okuldaki başarısını arttırıcı yöntemler üzerinde duracağım.
Okul seçimi, çocuğunu iyi anlama ve tanıma, anne babanın yüksek beklentisi yerine ulaşılabilir hedefler, çocuğunuzu okulla tanıştırma, evde doğru çalışma ortamını hazırlama gibi başlıklara değineceğim. 
Anne babalardan gelen soruları yanıtlayacağım.

Öğleden sonra, Özek Kadıköy Koleji standında görüşmek üzere...

Şenlik hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.


ÇOCUKLAR EĞLENSİN BÜYÜKLER BİLGİLENSİN


Kadıköy’e bağlı Caddebostan sahilinde; 2 Eylül Pazar günü düzenlecek olan çocuk şenliği,
0-12 yaş arası miniklerin ve ebeveynlerin hem eğlenmelerini hem bilgilenmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Y Kare PR, AnneCee Organizasyon ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile yapılacak olan çocuk şenliği; keyifli aktiviteler, oyunlar ve seminerlerle renklenecek. Çocukların sponspor firmaların eşliğinde keyifli vakit geçireceği etkinlikte ebeveynler uzman kişiler tarafından verilecek olan seminerlerle bilgilenecekler.

Şenlikte geleneksel / modern oyunların dışında halat çekme, aerobik gibi sportif aktiviteler, yarışmalar ve daha pek çok sürpriz eşliğinde aileler uzun süre unutamayacakları bir gün geçirecekler.

Etkinliğin radyo sponsoru olan İstanbul Fm’ in müzik yayınıyla renklenecek olan alanda Chicco, Can Bebe, Sütaş, Da Vinci Learning kanalı, Özek Kadıköy Koleji gibi beğenilen markaların standları da yer alacak.

Engelli çocukların da unutulmadığı organizasyonda; ilgili derneklerin ve eğitim merkezlerinin standları da yer alacak. Bu sayede ziyaretçiler; kurumlar ve çalışmalarıyla ilgili ilk ağızdan bilgilenme fırsatı bulacaklar.

Caddebostan sahilde halka açık olarak düzenlecek şenliğe 0-12 yaş arası çocukların ve ebeveynlerinin ilgili göstermesi bekleniyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...