1 Mart 2012

Da Vinci Learning Kanalı Anne Blogger‘larla Buluştu

Geçtiğimiz hafta Da Vinci Learning Kanalı, Anne Blogger’lara öğrenmeyi eğlenceye dönüştüren yeni eğitim anlayışını anlattı.


Davetlisi olduğum bu eğlenceli etkinliğe çok merak ettiğim halde, Alternatif Anne yönetim kurulu üyesi olarak toplantımız nedeniyle katılamadım. Yönetimdeki diğer arkadaşlarımdan Banu Tozluyurt'nun kızı Duru ise babasıyla katıldı ve çok eğlendi.   


Aileler ve çocuklar için interaktif, güvenli, eğitici ve eğlenceli bir televizyon izleme deneyimi sunan Da Vinci Learning Kanalı, öğrenmeyi zevke dönüştüren eğitim anlayışını anne blogger‘lar ile paylaştı.  

Yepyeni bir eğitim anlayışı ve hem eğlendirici hem büyüleyici bilim programlarıyla çocuklar için farklı bir öğrenme deneyimi sunan Da Vinci Learning Kanalı, 25 Şubat, Cumartesi günü aileler ve özellikle anneler tarafından sıklıkla takip edilen anne blogger’lar ile biraraya geldi. 5-13 yaş çocuklara eğlenerek dünyanın nasıl işlediği hakkında merak ettiklerini öğrenme ve bilgi dağarcığını genişletme fırsatı sunan Da Vinci Learning, anne blogger’lardan tam destek aldı. Hürriyet yazarlarından Sayın Nuran Çakmakçı’nın da konuk konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte eğlendirirken öğreten televizyon programlarının çocuklarımızın olumlu gelişimi üzerine etkileri hakkında bilgiler paylaşıldı.

Da Vinci Learning Türkiye Temsilcisi Banu Canözkan, konuyla ilgili şunları söyledi, “Da Vinci Learning Kanalı olarak insan oğlunun bilgiye, meraka ve yeni şeyler keşfetmeye olan ilgisini artırmayı hedefliyoruz. Bu misyonumuzu eğlenceli, düşündürücü ve eğitici bilgilere/programlara kolay erişim sağlayarak ve izleyiciler için uygun bir multi-medya ortamı sunarak gerçekleştiriyoruz. Da Vinci Learning programları Türkiye’deki çocukların yepyeni bir görsel tecrübe edinmesi, dünyanın nasıl işlediğini öğrenmesi ve en önemlisi aile içindeki paylaşımı  artırarak bunun zevkine ailece varmalarına yönelik hazırlanmaktadır. Amacımız ailelerin çocuklarına güvenle ve gelişimleri için en eğitici katkıyı sağlayacak tv izleme ortamını sunmaktır.“

24 saat “Eğlendirirken Öğreten” tek çocuk ve aile kanalı.  
Tüm aile bireyleri için eğlendiren ve eğlendirirken öğreten bir tv izleme deneyimi sunan Da Vinci Learning Kanalı, bu misyon ile 24 saat yayın yapan tek kanaldır. Da Vinci Learning, çocukların bilgi dağarcığını geliştiren, merak uyandıran ve uzmanlar tarafından tüm dünyadaki içerik sağlayıcılar arasından özenle seçilen programları içermektedir. Hikayesel anlatım metodları kullanılarak sunulan programlar, çocukların ihtiyaçlarına, seviyelerine ve günlük ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmaktadır. Da Vinci Learning, şiddet içermeyen programlarıyla ebevyn ve çocuklar arasındaki iletişimi ve interaktiviteyi geliştirmesinin yanı sıra, bilgi ve kültür seviyesini artırmaktadır.   

Da Vinci Learning Aile Kuşağı, çocukların evrenin gizemlerini ortaya çıkarmalarına rehberlik ederken, anne babaların da bu eğleceli serüvene dahil olmasını sağlar. Anne babalar kendi eğitimlerine devam etmelerine yardımcı olacak bilgileri yenilikçi araç ve teknikler ile Da Vinci Learning’de bir arada bulmaktadırlar.  

Çocuk ve Belgesel Kanalları, Da Vinci Learning’de birleşiyor.  
Çocuk ve belgesel kanallarının içeriklerini birleştirerek, uzmanlar tarafından hazırlanmış yepyeni bir formatta eğitim sunan Da Vinci Learning Kanalı bu anlamda bir ilki gerçekleştirmektedir. Eğlendirirken öğreten yeni bir konsept sunan Da Vinci Learning, ailelerin anlamlı tv izleme deneyimi konusunda önemli bir ihtiyacını karşılayarak çocuk ve belgesel kanallarını bir araya getirmiştir. Anneler, Da Vinci Learning‘de çocuklarının gelişimlerine tv izlerken de güvenli ve faydalı katkı sağlayacak zengin içerikler bulmaktadır.      

D-Smart 72. Kanal’dan yayın hayatına devam eden Da Vinci Learning’de çocuklar Sevimli Fare “Marvi Hammer” ile dünyayı keşfediyor, “Arka Bahçe Bilimi” ile hayat ve evrenle ilgili sırları ve sadece evdeki araç ve gereçleri kullanarak yapabileceği deneyleri öğreniyor, “Neden ve Nasıl” ile doğanın harikalarını keşfediyor,“Zaman Yolcuları” ile tarihi olayların günümüzü nasıl etkilediğini ve tarihin günümüze nasıl ilham verdiğini öğreniyorlar.

Hızla gelişen günümüzde, çocuklarımızı teknolojiden uzak tutmak artık neredeyse imkansız, hepimiz kabul edeceği gibi çocuklarımız bu dünyaya biz büyüklerden çok daha kolay ve çabuk ayak uydurmaktalar. Kendi gelişimleri için yararlı olanları almalarının önünü kesmek de doğru değil. Önemli olan, çocuklarımızın güvenli kaynaklardan yararlanarak doğru alışkanlıklar geliştirmesi. Burada da yine en büyük görev anne ve babalara düşüyor. Ebeveynlerin bu konuda hassas olması ve çocuklarının bilgisayar ve televizyon başında geçirdikleri süreyi ve içeriği mutlaka kontrol ederek, güvenli içerik sunan kaynaklara yönlendirmeleri faydalıdır.


İlkiz Özcan Sönmez
Ebeveyn ve Aile Koçu

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...