27 Şubat 2012

Mart - Nisan Ayları Anne Baba Eğitim Programlarımız

İkişer saatlik yedi buluşmadan oluşan Çocuklarla El Ele Ebeveynlik programı 4 Mart pazar günü saat 14:00 - 16:00 arasında Altunizade'de başlıyor.
4 Mart Pazar       Ebeveynlik Mirasımız
11 Mart Pazar     Saygı Duyarak Bağ Kurmak
18 Mart Pazar     Duyguları İyileştirmek
25 Mart Pazar     Sevgi Kabını Doldurmak
1 Nisan Pazar     İlişkimizi Kuvvetlendiren İletişim
8 Nisan Pazar     Davranışların Şifresini Çözmek
15 Nisan Pazar   Kendi İhtiyaçlarımızı Karşılamak
4 Mart Pazar Saat: 14:00 - 16:00   Ebeveynlik Mirasımız
Bizim anne-baba olarak davranışlarımızın ne kadarı kendi seçimimiz, ne kadarı kendi anne babalarımızın davranışlarından etkileniyor, bunu bilinçli olarak nasıl kontrol edebiliriz?
Çocuğunuzla onun tüm yaşamını, özgüvenini ve kendisi ile ilgili değer algısını etkileyecek sağlıklı koşulsuz bir ebeveyn çocuk bağı kurma ve telafi etme yöntemlerini birlikte değerlendireceğiz.
11 Mart Pazar Saat: 14:00 - 16:00      Saygı Duyarak Bağ Kurmak
Tüm sevgi dolu ilişkilerin temelinde saygı yatar.  Biz çocuklarımıza ancak saygı ile davranarak ‘saygılı’ olmayı öğretiriz.
Teşekkür eden, lütfen diyen, hata yaptığında özür dileme sorumluluğunu gösteren, paylaşmayı bilen bir çocuk sahibi olmak için yapabileceğiniz pek çok şey var.
18 Mart Pazar Saat: 14:00 - 16:00      Duyguları İyileştirmek
Çocukların duygusal yaralarını nasıl iyileştirebildiklerini öğrendiğimizde, ağlayan, kızgın ve öfke nöbeti geçiren çocuğumuza yanıt verebilmek için yeni bir beceri kazanmış olacağız ve bu sayede kendimize güvenimiz artacak
25 Mart Pazar Saat: 14:00 - 16:00      Sevgi Kabını Doldurmak
Bir çocuğa nasıl davranılırsa, bütün dünyaya öyle davranacaktır. Çocukların kendileri hakkında neye inanacakları onlara nasıl davranıldığına bağlıdır
Hergün birlikte geçirilen anları, çocuğunuzla aranızdaki bağı güçlendirecek, çocukların özgüven ve özdeğerini güçlendirecek yüksek kaliteli zamana çevirmek için pratik önerileri paylaşacağız.
1 Nisan Pazar Saat: 14:00 - 16:00       İlişkimizi Kuvvetlendiren İletişim
Anne-babanın çocuğuyla nasıl iletişim kurduğu, aralarındaki bağın güçlenerek, işbirliği yapmasını ya da aralarındaki bağın kopmasını ve çatışma çıkmasını belirler.
Bu buluşmada konuşma ve beden diline odaklanarak, çocuğunuzdan bir şey istediğinizde size yardımcı olması için onu cesaretlendiren beceriler edineceksiniz.
8 Nisan Pazar Saat: 14:00 - 16:00      Davranışların Şifresini Çözmek
Çocukların en az hak etmiş göründükleri zaman, sevgiye en çok ihtiyaç duydukları zamandır. Çocuklarımıza kendilerini daha kötü hissettirerek, daha iyi davranmalarını öğretemeyiz. Çocuklar kendilerini iyi hissettiklerinde daha iyi davranırlar.
Davranış çözümleme disiplini ile, çocukların zorlayan davranışlarının altında yatan ihtiyaca odaklanmak için yeni beceriler edineceğiz.
İhtiyaç odaklı proaktif ebeveynlik ile çocukların ebeveynleri ile işbirliği yapmasını sağlayacak davranış biçimleri geliştireceğiz.
 15 Nisan Pazar Saat: 14:00 - 16:00    Kendi İhtiyaçlarımızı Karşılamak
Ancak kendi fiziksel, sosyal ve duygusal ihtiyaçlarını karşılayan bir anne baba, çocuğunun ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilir.
Dengeli bir “ihtiyaçlar – kaynaklar” dengesi kurabilmek için aile hayatınızı yeniden gözden geçirecek, yeni kaynaklar yaratmayı deneyimleyeceğiz.

Yer:
MUZIPO KIDS, Altunizade Mh. İcadiye Bağlarbaşı Cad. Cebir Apt. No:6/A Üsküdar - İstanbul
Bilgi ve Kayıt
(216) 474 33 090 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...