31 Ocak 2012

Özel Oyun Saati kayıtları başladı...


Çocuğunuzla oynamak için yeterli zamanınız mı yok?
Nasıl oynayacağınızı bilmiyor musunuz?
Çocuğunuzla oyun oynamanın önemini biliyor ama çabuk sıkılıyor musunuz?
Seçenekler içinde kayboluyor, hangi oyuncakların doğru seçim olduğundan emin olamıyor musunuz?
Çocuğunuz oyun sırasında sabrınızı ve sınırlarınızı zorluyor mu? 


Çocuğunuzun kendi evinin rahatlığında, özel seçilmiş oyuncaklarla çocuk merkezli oyun terapisi uzmanı ile başbaşa oynamasını ister misiniz?

  • 3-12 yaş çocukları için uygundur.
  • 1 seans 50 dakika sürmektedir.
  • Haftada 1-3 kez yapılabilir.
Ücretsiz deneme dersi randevusu almak için ilkiz@cocukluyasammerkezi.com'a e-mail atabilirsiniz.Oyun terapisi, çocukların oyunu ve oyuncakları kullanarak kendilerini ifade etme gereksinimlerine odaklanan özel bir süreçtir. Çocuklar, kendilerine güvenli bir ortam sunan eğitimli bir oyun terapisti ile istedikleri şekilde oynayabilmeleri için cesaretlendirilirler. Bu süreçte, çocuklara duygusal sorunlarını ifade edebilmeleri için değişik çeşitte birçok oyuncak sunulur. Çocukların kendilerini sanat, drama ve fantazi içeren oyunlar yoluyla ifade edebilmeleri için fırsat yaratılır. 
  

Neden Oyun Terapisi?
 
Çocuklar oyun oynamayı severler. Yetişkinler kadar duygularını anlayabilme ve konuşabilme becerileri gelişmemiştir. Bu nedenle, oyunun, çocuklara deneyimlerini ve duygularını ifade etme fırsatı sunduğundan iyileştirici bir özelliği vardır. Çocuklar, oyunlarında davranışlarını etkileyen kızgınlık, üzüntü, korku, ya da hayalkırıklığı gibi duyguları terapistin sağladığı güvenli bir ortamda yeniden canlandırabilirler.
  


Oyun terapisi süreci hakkında daha detaylı bilgi için: 
Sorularla Oyun Terapisi
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...