28 Kasım 2011

Uzun Bir Cumartesi...

Cuma günkü seminerin üzerine yoğun bir Cumartesi programı beni bekliyordu.

Sabahtan yedi haftalık Çocuklarla El Ele Ebeveynlik atölyelerimizin ikincisini gerçekleştirerek "Saygı Duyarak Bağ Kurma"yı konuştuk.

Anne baba ile kurulan sağlıklı bağın temelinde saygı vardır.
Çocuğumuza saygıyı modelleyerek öğretiriz. Çocuğumuzdan beklediğimiz saygıyı ona da göstererek iyi bir 
rol model olabiliriz. Hepimiz çocuğumuzun bize ve çevremizdekilere saygılı davranmasını isteriz.
Ama zaman zaman çocuklarımız bizi dinlemiyor, istediğimiz, yapmıyor, hatta utandırıyor. Bu çocuğumuzun karakterinden mi kaynaklanıyor, yoksa bizim de yanlış, eksik yaptığımız şeyler var mı?
Çocuklarımızın teşekkür etmeyi, isteklerinde lütfeni kullanmayı, hata yaptığında özür dilemeyi ve paylaşmayı bilmeleri için biz anne babalar neler yapabiliriz, işte bunları konuştuk.


İki saatlik atölyemiz sonlandığında  Çocuklu Yaşam Merkezi kapılarını bu kez, Alternatif Anne Genel Kurulu için açtı. On iddialı, özvererili ve açık fikirli kadın Alternatif Anne'nin bugününü ve geleceğini konuştuk...


En heyecan verici kısmı da tabi ki Alternatif Anne'nin Kurucusu ve Genel Koordinatörü Sevgili Gülüş Türkmen'in de Skype ile aramızda olmasıydı.

Zaman zaman kendimizi fikirleri tartışmaya kaptırıp, bilgisayarı çatt diye kapattıysak da günün sonunda  ekip olarak ortaya koyduğumuz işler ve işte bu fotoğraf hepimizin yüzünü güldürdü. Birlikte birbirinden göz alıcı başarılara...0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...