26 Eylül 2011

Transformal Nefes Semineri

24 Eylül Cumartesi günü Okulda %100 Başarı seminerini takiben, transformal nefes eğitmeni Esra Korkut tarafından düzenlenen Transformal Nefes Seminerinin bir tanıtımını izledik.

Amerikalı bir metafizik doktoru olan Judith Kravitz Transformal Nefes sisteminin kurucusudur. Kendi kişisel hikayesinde ise büyük bir başarı yatıyor. 1979 yılında gırtlak kanserine yakalanmış ve kendi üzerinde uygulamaya başladığı bu nefes tekniği ile iyileşmiştir. Buradan aldığı ilhamla bu tekniği dünyanın birçok ülkesinde nefes terapistleri aracılığı ile paylaşıyor.


Nefesin fiziki etkiler, duygusal ve zihinsel etkileri ve ruhsal etkileri üzerine konuşma fırsatı bulduk. Bu seminerde, başka kimseye ihtiyaç duymadan yapabileceğimiz  hem duygusal, hem fiziksel bir rahatlama ve gelişim tekniğini tanımış olduk. Bu tekniğin çocuklarda ve öğrencilerin hayatında nasıl kullanılabileceğini de yer verildi.

Ebeveyn Koçluğu eğitimi almak üzere Amerika'ya gittiğimde, bir nefes seminerine katılmaya zaman bulmuştum. Semineri veren kişi 70'li yaşlarında olmasın rağmen, öylesine enerjik ve fiziksel olarak güçlüydü ki buna çok şaşırmıştım.

Enerjisini ve o yaşına rağmen zıppır ve muzip halini hiç kaybetmeden 2 saatlik sunumunun ardından nefeslerimizi incelemiş ve hemen hepimizin elinde olan yaşam zenginliğini doğru nefes almayı bilmeyerek boş yere harcadığımızı söylemişti.

Onca zaman sonra Esra Korkut'un nefes analizinden de hemen hemen aynı sonuç çıktı hem de duygularımıza ve hayata dair önceliklerimize dokunarak...

Bizlere bu tekniği anlattığın için teşekkürler Esra... Güzel ve faydalı bir seminerdi.


İlkiz Özcan Sönmez
Ebeveyn ve Aile Koçu
www.cocukluyasammerkezi.com

0 yorum:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...