28 Temmuz 2011

ACPI Sertifikalı Koç Size Nasıl Yardımcı Olur?

Ebeveyn ve Aile Koçu arzu ettiğiniz aile hayatını yaratmaktaki hedefinize ulaşmanıza yardımcı olan gerekli eğitimi tamamlamış sertifikalı profesyoneldir. 

Aile Koçunuz olarak başarmak istediğinizi netleştirmenize, belirli bir hedef belirlemenize ve etkili bir eylem planı oluşturmanıza yardımcı olacağım. Benim rolüm, size gereken desteği, uygun bir sistem ve anlayış çerçevesinde sunarak,  koçluk sürecinde beraber ilerlerken kullanabileceğiniz teknikleri sağlamaktır. Sizin en büyük destekçinizim. Aynı zamanda benim görevim sizi hedefinize doğru ilerleme kaydetmekten sorumlu tutmaktır.
Aile Koçluğu sezgisel, eğitsel ve pratiğe dayalıdır.
Sağlıklı bir ev hayatı yaratmak için öncelikle şimdiden bildiklerinizi birlikte keşfedeceğiz. Ara sıra “öğrenme ihtiyacı” anlarında ise sizi yeni konseptler ve bilgilerle tanıştıracağım. Aile Koçluğu anne babanın potansiyelini açığa çıkarmak ve geliştirmek için tasarlanmıştır.

Aile Koçluğu dönüşüm gerektirir  ve yarar sağlar.
Ebeveyn Koçluğunun odağında anne babalık hedeflerinize ulaşmanız ve aile üyeleriyle iyi iletişim kurmanız yatmaktadır. Birlikte size özgü planlar ve düşünme yöntemleri ile ulaşmak istediğiniz amacınıza doğru ilerlemenizi sağlayacağız. Odaklandığımız zaman dilimi, şimdi ve gelecek olacağından, genel kural olarak dikkatimizi geçmiş acılar ve yanlış adımlara çevirmeyeceğiz. Ancak, koçluğun bir sonucu olarak çoğu kez bu eski olaylar da iyileşir.

Koçluğun yapısı esnektir.
Sizin bireysel ihtiyaç ve programınıza uygun bir koçluk süreci tasarlayacağız. Bu basit yapı aşağıdakileri içermektedir:
·         Giriş görüşmesi
·         Koçluk stratejimizi belirleyeceğimiz ilk seans
·         Düzenli devam eden seanslar ( yüzyüze veya skype üzerinden)

Seanslar genellikle haftada bir yapılır, süresi yarım saat ile bir saat arasında değişebilir. Belirli bir tek konuya odaklanabileceğimiz gibi, daha geniş birtakım aile sorunlarını da konuşuyor olabiliriz. Koçluk ilişkisi genellikle 3 hafta ile birkaç ay arasında sürebilir. Hedefleriniz ve yapmak istediğiniz değişikliklerin niteliği bu süreyi belirleyecektir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...