17 Mayıs 2011

Çocuğumla Bağ Kurmak Eğitimine Davet


Anne baba olarak temel görevimiz çocuğumuzun ihtiyaçlarını karşılamak. Peki bu kadar çok çabalamamıza rağmen neden çocuğumuz hayal ettiğimiz gibi olmuyor?
Zorlukların üstesinden gelmek, çocuğunuzla aranızda güçlü yürekten bir bağ oluşturabilmek için sizleri 17 Mayıstaki eğitimimize davet ediyorum.

Bir anne Pam Leo, “Neden bazı çocuklar büyüyüp Gandhi olurken bazıları Hitler oluyor? Doğumdan yetişkinliğe kadar bu farkı yaratacak neler oluyor?” diyerek yola çıkmış ve hazırladığı eğitimlerle 1989 yılından beri Amerikada çalışmalarına devam etmiştir. Tüm araştırmalarını ve 55.000 saatten fazla çocuklarla birlikte olma ve onları gözlemleme deneyimini de katarak Connection Parenting’i oluşturmuştur.

Bu eğitimle kendi ebeveynlik mirasımızın farkına varıyor, taşımak istemediğimiz çocukluktan gelen yüklerimizi hafifletiyoruz.

Çocuğumuzla aramızdaki bağı güçlendirecek adımları atıyor,onun duygularını dinlemeyi öğreniyor, ilişkimizi kuvvetlendirecek iletişim dilini geliştiriyoruz.

Korku, baskı ve ceza yerine sevgi üzerinden nasıl anne babalık yapabileceğimizi görüyoruz.

Öfke nöbetlerine nasıl yanıt verebileceğimize, disiplin ve sınır koyma konularına değiniyoruz.

Mutlu, kendini değerli hisseden, paylaşmayı bilen, saygılı, duygularını ifade edebilen, kendi kendini kontrol etme becerisini kazanmış çocuklar yetiştirmek çok zor değil. Aranızdaki bağ istediğiniz gibi değilse, bunu iyileştirmek için hiçbir zaman çok geç değil.

Academy for Parents Coaching International'dan aldığım Ebeveyn ve Aile Koçluğu programı sırasında karşılaştığım bu eğitimin kızımla kurduğum ilişkime sayısız faydası olduğuna inanıyorum. Bu eğitimi sizlerle paylaşmaktan büyük zevk duyuyorum.
Detaylar için benimle iletişime geçebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...