17 Ağustos 2010

Amcasının gözünden...

Birçok defa kesin amcasına çekmiş kızımız dediysek de, Ada Avusturyada yükseklisans yapan amcasıyla ilk kez 11 aylıkken karşılaşabildi..
Bir pazar günü bir elinde kocaman fotoğraf makinası, diğerinde totoro oyuncağı kapımızı çaldı kocaman kıvırcık saçlı amca.
Tüm sakinliğiyle salonda oturan bu tanınmadık karakter, evinin her köşesine hakim Ada'nın herşeyi kontrol altında tutmak isteyen karakterini altüst etti.
İlk defa eteğime yapıştı, korkudan yanımdan ayrılmamaya,başını kucağıma koyup arkasını amcasına dönmeye başladı.


Neyseki sevimli Totoro arayı yumuşattı,bir süre almakta kararsız kalsa da daha fazla dayanamayıp Totoroyu kapıp kaçtı bizimki.
Sonra ben biraz ortadan yokoldum. Döndüğümde baba ve amca ile yerde oturulmuş kindersürprizden çıkan minik oyuncaklarla oyun oynuyorlardı. Küçük mucize.. Yere inmenin, çocukla aynı seviyede onunla o an istediği bir oyunu oynamanın bağlayıcı gücü..
Daha çok oyun oynadılar,birlikte yemeğe gidildi.
Derken ayrılma zamanı geldi çattı,amcası Ada'yı öptü kimbilir bir daha ne zaman Türkiyeye gelmek üzere arkasını dönüp gitti... O ana kadar gittiğini anlamayan Ada, işaret parmağıyla gösterip arkasından bağırmaya başladı "eeeeh!"
Geri dönüp bir daha öpüştüler, amcanın gözleri arkada Ada'da, Ada el sallayıp öpücük göndererek bir süre daha arkasından baktık.
İlk kez görmesine rağmen kan çekiyor demek ki dedim gözyaşlarımı silerken.. Keşke hep birarada olabilseler, belli ki kızımın amcasının sevgisine ihtiyacı var.

Bugün geldi o fotoğraflar, işte amcasının gözüyle Ada...0 yorum:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...