20 Haziran 2010

Tatilden Yeni Döndük - 3- Uçak Yolculuğu


Yolculukla ilgili bir iyi bir de çok kötü seçimiz olmuş, bu tecrübemizi de paylaşmak istiyorum.

Gidiş uçağımız sabah çok erkendi. Ada'mızı uykusundan uyandırıp taksiye bindik.
Havaalanına geldiğimizde uyanmış etrafı merakla inceliyordu. Bebekli yolcular online check-in yaptıramıyorlarmış. Bebekli yolculara verilecek yerler önceden belirliymiş. O nedenle check in yaptırmak zorundasınız, uzun süre sırada beklenebiliyor. En az 2 saat önce havaalanında olmakta fayda var.
Güzel bir uygulama, bebek arabasını uçağa binene kadar teslim etmenize gerek yok.
Uçağa binerken size daha önceden verilen torbaya koyuyor ve görevlilere teslim ediyorsunuz. Sonra da bagajlarla beraber teslim alıyorsunuz.

Doktorumuz kalkışta ve inişte bebeği emzirmemiz gerektiğini ya da biberon vermemizi söylemişti, kulakları tıkanmasın diye. Her türlü zamanlama, sıcaklık ayarlaması süt yapımı vb. çabalardan sonra uçak kalkmadan Ada elimizden sütü zorla alarak, içti, bitirdi ve uykuya daldı.
Uçak yere indiği an da gözlerini açtı. Harika bir yolculuktu, benim kızım büyümüş abla olmuştu.

Fakat dönüşte Ada o kadar abla olamamıştı :) çünkü annesi akşam uçağını seçmişti.
Günün bütün yorgunluğunu üzerinde taşıyan bebeğim, Sideden Antalya havalimanına 1 saat süren otobüs yolculuğunda harabolmuş bizi de perişan etmişti. Havalanına yakın otel balmaya devam :) Uçakta da her türlü süt, su, emzik, oyuncak, şarkı, müzik tekliflerimizi redderek uykuya dalamadığı her ekstra dakika için daha da sinirlenerek uçağı birbirine kattı.
O kadar çok ağladı ki, önümüzde oturan teyze gözboncuklu tespihini verdi de biraz teselli buldu. Uçak inişe geçtiğinde hiçbir şey emmediği için kulakları da tıkandı ve ağrıdı ki ağlamasının şiddetini daha da yükseltti.
Sıkışık tıkışık uçakta bir de bebek kemeriyle bağlı bir halde bizden o kadar sıkılmıştı ki, yere indiğimizde bavulları beklerken, uçakta bizimle aynı 3lüde oturan ablasının kucağına çıktı ve orada uyuyakaldı.

Herkesin çocuğu elbetteki farklıdır ve onu en iyi anne babası tanır. Çocuğunuzun rahat uykuya daldığı saatler ne zamansa o saatlerdeki uçakları tercih etmeniz hayatınızı kolaylaştırabilir. Özellikle yemek saatine ve günün tüm yorgunluğunun çıktığı akşam uykularına denk getirmemeye özen gösternmenizde fayda var.

Sevgiler,

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...