20 Haziran 2010

Tatilden Yeni Döndük - 2- OteldeListemizi hazırladık, bavulları doldurduk, kendimize mümkün olduğunca az giysi aldık, küçük hanımın şimdiden bir koca bavulu ve sırt çantası olmuştu bile :)

Hazırladığımız listeden en çok işimize en çok yarayanlar swimtrainer yüzme simidi (E-bebek) ve şişme havuzdu.(Joker)
Omuzlardan geçen emniyet kemeri sayesinde 1 yaşından küçük çocuklarda da güvenle kullanılabiliyor.Kollarımızdan kayar mı diye düşünmeden bebeğimiz ve biz denizin keyfini çıkarabildik.
Ada,yemekleri yabancılamasın diye yanımızda dondurulmuş birkaç kavanoz ev yemeği de götürmüştük . Ama Voyage'daki yemekleri çok keyifle yedi,donmuş olanları yedirmeye ihtiyaç duymadık.Bize tecrübe oldu.
Yatak konusu da otelin verdiği chicco park yatak sayesinde hemen çözümlendi.
Bizim listede olmaan çok önemli bir detay mama sandalyesi, otelin mama sandalyeleri güvensiz ve rahatsızdı, her yemek saati binbir güçlükle mama sandalyesinde Adayı zaptetmeye çalıştık. Yanınıza ikeada satılan kolaylıkla demonte edilen uygun fiyatlı sandalyelerden almanızı tavsiye ederim.

Yanınıza bol bol oyuncak almamız otelde zaman geçirirken çok işe yaradı.Tatile çıkmadan doktorumuzla 9.ay randevumuz vardı, tatille ilgili de her türlü sorumuzu önceden sorduk. Örneğin deniz 10:00-16:00 arası yasak ve havuz tamamen yasak. En sevdiği şey havuzda yüzmek olan benim için zorlu bir yasaktı ama uyduk.
Otelde değişik restoranlar olduğundan biz italyan, fransız, meksika vs değişik yemekler yemek istedik. Bunun için de rezervasyonumuzu 8:30 sonrasına yaptırdık.Böylece ana restorandaki farklı seçeneklerle kızımızı doyurduktan sonra keyifle yemeğimizi yedik.Genellikle arabasında uyumayı başardığı için akşamları odaya kapanmak zorunda kalmadık.
Bir uyku rutininiz varsa bunu çok bozmamakta yarar var, böylece çocuğunuz bir sonraki aşamada ne olacağını biliyor olacak. Bu da ona güven verecek. Müzik bizim uyku rutinimizin bir parçası olduğundan Adanın uyku cd'sini mp3 playerımıza yükledik. Böylece arabasında müziğini dinleyip uyku arkadaşına sarılıp uyuyabiliyordu.
Son gece yunan tavernası Ela Ela'da gece gümbür gümbür yunan müzikleri eşliğinde horul horul uyuyordu Ada'cık.Biz de böylece iki kadeh tokuşturup dans edecek nadir fırsatlarımızdan birini yarattık.
Bebekler için uygun sivri sinek kovucu almak faydalı olabilir, bizden çok onu yediler.
Mümkünse arabaya havlu kılıf alırsanız sıcaklamasını azaltmış olursunuz.
Haziran 2. haftası olmasına rağmen Antalya'da 40 dereceyi bulan sıcaklıklar oluyordu. Bu sıcak havalarda öğle saatlerinde ağaç gölgesinde olması onun için en rahatlatıcı olan. Biz bazen odadaki balkonumuzda şişme havuzu ılık suyla doldurarak sulu oyunlar oynamaya devam ettik, çok keyifliydi.

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...