1 Ocak 2010

Bebeğimiz ve Biz

masumÖzgüveni ve özdeğeri dengeli çocuk yetiştirebilmek için ihtiyacınız olan çocuğunuzla içten sevgi dolu, güçlü bir bağ kurmanızdır.
Doğal ebeveynlik nedir, ne değildir?
Çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya kendimizi adarken, kendi ihtiyaçlarımızı ve eşimizin ihtiyaçlarını nasıl dengeleyebiliriz?
Hamilelikten itibaren bebeğinize hazırlanmak için ihtiyaçlarınız, emzirme, uyku, bebeğinizi kucağınızda taşımak, çalışan bir anne olmak konularına değiniyoruz.
Erken çocukluk döneminde sizleri neler bekliyor? Anne babaların çocuk gelişimi ile ilgili bilgi sahibi olması, çocuğa gelişim sürecinde gerçekçi beklentilerle yaklaşılması açısından oldukça önemlidir.
Birçok çocuğun özgüveninin düşük olmasının, temel nedeninin ailesinin yaşına uygun ve gerçekçi olmayan beklentilerini karşılayamaması nedeniyle kendini yetersiz hissetmesi olduğu görülmüştür.
Bu eğitimde çocuklarımızın fiziksel büyüme ve motor gelişimi, kişilik gelişimi, sosyalleşme ve duygusal gelişimi, benlik ve özgüven gelişimi, oyun, iletişim ve dil gelişimi, cinsel gelişim ve cinsel eğitim süreçlerini yaşlara göre inceleyerek anne babalara önerilerde bulunacağız.

Detaylı bilgi ve Eğitim Katılım Formu için: ilkiz@cocukluyasammerkezi.com 

0 yorum:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...